joi, 4 august 2011

Above & Beyond - The Mission Dance Weekend 2011 Romania

Sunt britanici, au un sound progressive-trance melodios si, aduc frecvent, in seturile lor, o stare de uplifting pentru audienta. Probabil ca este o descriere usor cam rece, motiv pentru care, va invit sa veniti la concert, sa le audiati setul saptamanal difuzat la radio-urile online : "Trance Around The World" - TATW - considerat cel mai ascultat la nivel mondial. Circa 30 milioane de ascultatori, este o cifra destul de semnificativa...

Acum 1 an de zile, in luna iulie 2010, Jono Grant, Tony McGuinness si Paavo Siljamaki lansau "Anjunabeats : volume 8". La numai cateva zile, de la aceasta lansare, erau invitatii speciali, ai Liberty Parade 2010 Romania. La sfarsitul anului trecut, au aniversat TATW 350 printru show superb in Los Angeles "Palladium"

Maine, vineri, vor deschide seara fantastica de pe Plaja de la Hanul Piratilor, din Navodari (Mamaia Nord), daca e sa ne luam dupa organizatori. Voi fi prezent maine, in primul rand pentru ei, fiind trupa pe care o ascult de 4 ani cu aceeasi placere ;)

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=1b8wJmhQ78E&w=560&h=349]

miercuri, 3 august 2011

Paul van Dyk - The Mission Dance Weekend 2011 Romania

Dj -ul  german, PAUL van DYK, va deschide editia a 4-a : The mission Dance Weeekend 2011, desfasurata pe aceeasi plaja fantastica de la Hanul Piratilor din Navodari.

Ca de obicei, veteranul dj va face un melange intre cateva dintre piesele sale cu care s-a impus in istoria musicii electronice, pana la mai recentele track-uri cu care a inovat muzica trance.

Un dj care va face incalzirea pentru o trupa fantastica azi, cea care face publicul sa pluteasca pe ritmurile de trance si uplifting. Trupa despre care, vom vorbi maine ;)

Till then, enjoy the one and only, mr Paul van Dyk :)

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ZxSK1xz44II&w=560&h=349]

marți, 2 august 2011

Roackere : Zelist te vrea la ARTmania Festival ! Tuns :)


Daca esti rocker autentic si iti doresti cu inversunare sa mergi la festivalul ARTmania, acum e sansa ta: ARTmania si Zelist te trimit la festival. O sa ai ocazia sa iti asculti melodiile preferate, sa petreci cu Gasca bloggerilor si sa te intalnesti cu  artistii favoriti.

Pentru aceasta, trebuie sa le demonstrezi organizatorilor, ca esti un rocker adevarat. Posteaza pe blogul tau o poza cu tricoul tau de rocker, filmeaza-te cantand o melodie rock, povesteste cum te-ai distrat la primul tau concert rock, trimite-le o poza in care sa arati colectia ta de CD-uri rock, autografe sau orice altceva ce poate dovedi ca esti potrivit sa devii membru in Gasca bloggerilor.


Te poti inscrie in concurs pana la data de 07.08.2011, ora 23:59.
Posteaza pe blogul tau si pe Twitter utilizand hashtag-ul #gascabloggerilor sau adauga ca prieteni pe Facebook, pe cei de la Ze list si comenteaza in cadrul postarii referitoare la concursul organizat.


Poti castiga :

* Locurile 1-5 primesc una dintre cele 5 invitatii de o persoana la festivalul ARTmania, 5 domenii+hosting gratuit pentru un an de zile pe platforma Blogway

* Locurile 6-10 primesc unul dintre cele 5 domenii+hosting gratuit pentru un an de zile pe platforma Blogway + 30% la achizitionarea biletelor;

* Locurile 11-35 beneficiaza de o reducere de 30 % la achizitionarea unui bilet.

Daca te numeri printre castigatori vei intra in backstage, avand ocazia sa participi la sesiuni de meet and greet, interviuri, autografe etc.

Castigatorii vor fi selectati de catre un juriu format din membrii Zelist si membrii ARTmania Festival pe baza creativitatii si a pasiunii dovedite pentru muzica rock, iar lista va fi afisata luni 08.08.2011 ora 12:00 pe blogul Zelist si ARTmania.

Daca vei castiga o reducere de 30% pentru achizitionarea unui bilet, trebuie sa anunti participarea la festival la adresa office@tree.ro pana pe data de 8 august, ora 16:00.

Dupa confirmare vei putea ridica biletul cu reducere de luni pana joi, 8 - 11 august de la Centrul de Informare Turistica din Piata Mare, intre orele 10-18 iar vineri si sambata le poti ridica de la Info Center ARTmania Festival (in fata intrarii muzeului Brukenthal), intre orele 10 - 23.




Esti asteptat in Gasca bloggerilor sa petreci la ARTMania Festival !


[youtube http://www.youtube.com/watch?v=ghHvGeCnEtQ&w=560&h=349]


sâmbătă, 23 iulie 2011

Pepsi vs Coca Cola : Summer Time is Pepsi Time : Santa Dancing

I'm not sure : Pepsi is frustrated about this 125 celebration of Coca Cola ?! Or, maybe is just a marketing strategy.

Santa is not so funny among summer waves, having a cold Pepsi on a beach party. But their rival of Atlanta, was first to made a marketing strategy when Coke stole Santa manny years ago.

Like Orange versus Vodafone, we have 2 rivals with such a large market and few ideas in advertising.

This is funny, but this is not a good commercial !

What do you think : Santa is blue or red :)

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=s21q2TL27Wc&w=560&h=349]

AdSense